✅همانطور که قبلا از طریق همین کانال اعلام کرده بودیم از ماه جولای 2018 تغییراتی در سیستم پذیرش متقاضی در برنامه نیروی متخصص ساسکاچوان ایجاد شد. مهمترین تغییر نحوه گزینش بود که تا قبل از این تاریخ افرادی که از سیستم امتیاز بندی حداقل 60 امتیاز کسب میکردند و در زمان بازگشایی برنامه موفق به ثبت نام میشدند پرونده آنها بررسی میشد.

⚠️از ماه جولای 2018 به این طرف سیستم قبلی برچیده شد و متقاضیان می بایستی در اول امتیاز بندی شده و در استخر متقاضیان قرار گیرند و هر ماه قرعه کشی انجام میشود و با توجه به تعدادی که در هر ماه ظرفیت اعلام میشود، امتیاز قبولی آن دوره مشخص میگردد.

✅ماه گذشته اولین دوره قرعه کشی برنامه اکسپرس اینتری استان ساسکاچوان برگزار شد و برای 466 متقاضی که امتیاز 68 به بالا را کسب کرده بودند دعوتنامه برای اقدام برای تشکیل پرونده مهاجرتی ارسال شد.

✅دیروز در تاریخ 20 سپتامبر 2018 نیز اولین دوره قرعه کشی برنامه OID ساسکاچوان انجام شد و برای 140 متقاضی با حداقل امتیاز 75 ، دعوتنامه برای اقدام برای تشکیل پرونده مهاجرتی ارسال شد.

🔘امتیاز 75 امتیاز بسیار بالایی بوده و متقاضیانی که دارای فامیل در استان ،سابقه کار و یا تحصیل در این استان را نداشتند عملا نمیتوانستند امتیاز قبولی را کسب کنند.

🔘همچنین دلیل دیگر امتیاز بالا بودن امتیاز در دوره اول را به تعداد کم دعوتنامه صادرشده که فقط 140 نفر بوده است ارتباط داد. باید توجه داشت که امتیاز قبولی در دوره های بعدی قرعه کشی مقیاس بهتری حداقل امتیاز قبولی در این برنامه را خواهد داد زیرا که در دوره اول بیشتر افرادی که دارای خانواده در استان ساسکاچوان و یا سابقه کار ویا تحصیل در این استان را داشته اند انتخاب شده اند.

🔘در دوره های آینده که در هر ماه برگزار میشود پیشبینی میشود با غربال شدن این تعداد اندک متقاضی با شرایط خاص ، فرصت برای افراد دیگر که دارای امتیاز بالا بوده و هیچگونه ارتباطی با استان هم نداشته اند مهیا خواهد شد. امکان این وجود دارد که امتیاز قبولی در دوره های آینده با افزایش تعداد دعوتنامه به حدود 66 تا 68 برسد .

برای اطلاعات بیشتر از برنامه استان ساسکاچوان لینک برنامه را مطالعه نمایید.