همانطور که میدانید تا پیش از متقاضیانی که قصد اقدام از طریق برنامه ساسکاچوان را داشته اند، کافی بود در سیستم امتیاز بندی 60 امتیاز کسب می کردند و سپس در مقاطعی که برنامه بازگشایی میشد متقاضیانی که امتیاز 60 به بالا داشته اند میتوانستند در این برنامه ثبت نام کنند و هیچ گونه اولویتی برای افراد از لحاظ امتیازی وجود نداشت.

⏪از تاریخ 16 جولای 2018 ( 25 تیر 1397 ) تغییراتی در سیستم ثبت نام برنامه های اکسپرس اینتری ( Express entry ) و OID نیروی متخصص استان ایجاد شده است.

  1. درسیستم جدید متقاضیانی که امتیاز حداقلی 60 رو داشته باشند می توانند پرونده اولیه تشکیل دهند که به این پرونده ؛ پروفایل ابراز علاقه مندی گفته میشود ( Expression of Interest) . نحوه امتیاز بندی کماکان مثل سابق می باشد.
  2. سپس امتیازات متقاضیان در سیستم ثبت شده و طی دوره های مختلف قرعه کشی برای اشخاص با امتیازات بالاتر در آن دوره دعوتنامه برای اقدام جهت ارسال مدارک و تشکیل پرونده ثانویه ارسال میشود.

در این مرحله با توجه به تعدادی که درهر دوره قرعه کشی باید انتخاب بشوند ظرفیت و امتیاز مشخص میشود.

طبق جدول امتیاز بندی در وبساین شخص بین تا 100 امتیاز رو میتواند کسب نماید.

اولویت با امتیازات بالاتر می باشد. اگر تعداد افراد با امتیازات مشابه زیاد باشد اولویت انتخاب اشخاص به صورت زیر می باشد:

🔰اولویت اول با کسانی که دارای فامیل در استان ساسکاچوان میباشند و یا دارای سابقه کار و یا تحصیل در این استان بوده اند.

🔰🔰اولویت دوم به افرادی هست که دارای سابقه کار بیشتری در 10 سال گذشته هستند.

🔰🔰🔰اولویت سوم به افرادی هست که دارای امتیاز زبان بالاتری می باشند.

⚠️پس از دریافت دعوتنامه از استان متقاضی 60 روز فرصت خواهد داشت تا پرونده خود را ارسال نماید.

⚠⚠همچنین توجه داشته باشید که در سیستم جدید برای هرشغل با توجه به نیازمندی استان سهمیه بندی خاصی برای دادن دعوتنامه در نظر گرفته شده است.