مهاجرت به استرالیا برای دانشجویان
زبان
مدرک
مهارت
دعوتنامه

برنامه مهاجرتی نیروی متخصص استرالیا یکی از بهترین راه ها برای دریافت اقامت دائم استرالیا می باشد. در این مقاله می خواهیم به چهار نکته کلیدی برای دانشجویان که باعث موفقیت پرونده مهاجرتی نیروی متخصص خواهد شد بپردازیم.

اگر در حال حاضر دانشجو هستید و به فکر مهاجرت به استرالیا می باشید حتما به نکات زیر توجه کنید.

1) زبان انگلیسی

یکی از فاکتور های اساسی برای گرفتن امتیاز قبولی برنامه نیروی متخصص می باشد. همچنین مدرک زبان انگلیسی برای بسیاری از ارگانهای ارزیابی مدارک تحصیلی وشغلی جزء مدارک اصلی و ضروری می باشد.

در صورتی که شما شهروند یکی از کشورهای انگلیس،امریکا،کانادا،ایرلندو یا نیوزیلند نباشید برای مهاجرت به استرالیا حتما نیاز به مدرک زبان انگلیسی دارید.امتحانهای IELTS,OET,PEARSON,TOEFL جزء مدارک زبان قابل قبول برای مهاجرت می باشند اگرچه همه آنها ممکن است در ارگانهای مختلف ارزیابی مدارک تحصیلی و شغلی قابل قبول نباشند.

مدارک زبان انگلیسی شما برای مهاجرت تا 3 سال قابل قبول می باشد. آدیونا به شما توصیه می کند که جهت یادگیری زبان انگلیسی هر چه زودنر اقدام نمایید.

2) مدارک تحصیلی دانشگاهی

شما جهت اقدام برای مهاجرت به استرالیا نیاز به انتظار جهت فارغ التحصیل شدن ندارید. کافی است که نمرات نهایی خود را دریافت کرده باشید.

شما باید نامه ای از دانشگاه که بیان کننده پایان دوره تحصیلات شما می باشد دریافت کنید. شما همچنین نیاز به دریافت ریز نمرات نهایی خود از دانشگاه مورد تحصیل دارید. اگر در دوره تحصیلی از گذاراندن دروس خاصی معاف شده اید باید نامه ای جهت توضیح این معافیت ها داشته باشید و اینکه این معافیت ها هنگام تحصیل در استرالیا یا خارج از آن بوده است.

3) ارزیابی مهارت ها

برای مهاجرت به استرالیا  از طریق نیروی متخصص شما نیازمند به دریافت مدارک مربوط به ارزیابی مثبت مهارتهای خود هستید.

شرایط هر رشته تحصیلی و هر مهارتی متفاوت می باشد بنابراین شما باید از قبل از شرایط مرتبط با رشته خود آگاه شوید. شما همچنین امکان این را دارید که مدارک خود را برای مهارتها در رشته های مختلف ارزیابی نمایید و از مدارک تحصیلی خارج از استرالیا جهت ارزیابی استفاده نمایید. آدیونا می تواند شما را در جهت ارزیابی درست مهارتهای خود جهت مهاجرت به استرالیا کمک نماید.

ارزیابی مدارک تحصیلی و شغلی معمولا 3 ماه یا بیشتر به طول می انجامد، پس بهتر است برای ارزیابی آنها هر چه زودتر اقدام نمایید.

4) دریافت دعوتنامه از طریق ابراز علاقه مندی اقامت دائم از طریق سیستم Skill Select

یکی از راه های اقدام جهت اقامت دائم استرالیا از طریق سیستم Skill Select ، دریافت دعوتنامه می باشد. با توجه به سابقه شغلی و امتیلز شما، این فرآیند می تواند خیلی سریع یا بسیار کند صورت بگیرد. شما باید استراتژی مناسبی هنگام اقدام برای مهاجرت داشته بشید در غیر اینصورت ممکن است اصلا موفق به دریافت دعوتنامه نشوید.

نتیجه گیری

برای موفقیت در امر مهاجرت شما نیاز به برنامه ریزی از قبل و داشتن زمان بندی مناسب برای زمان فارغ التحصیلی خود دارید.

اگر نیازمند کمک در جهت برنامه ریزی برای مهاجرت به استرالیا و دریافت اقامت دائم استرالیا می باشید با آدیونا تماس بگیرید تا با مشاوره شما نقشه راه مناسبی پیش روی شما قرار داده و با تقویت پرونده مهاجرتی شما بالاترین شانس ممکن برای مهاجرت به استرالیا را برای شما فراهم کنند.